Apie žalvarį

Design:
Bramy przesuwne

http://www.webcreative.com.pl/

Apie žalvarį

Žalvaris – vario lydinys, kurio svarbiausias elementas yra cinkas. Cinkas lydinį sustiprina, daro jį plastiškesnį. Žalvaris pradėtas naudoti jau III tūkstantmetyje pr. m. e. Artimuosiuose Rytuose, o Lietuvoje paplito žalvario amžiaus pradžioje. Iš žalvario buvo gaminami įvairūs papuošalai: antkaklės, apyrankės, segės, antsmilkiniai, žiedai, smeigtukai, kabučiai. Jie turėjo ir savotišką amuleto, talismano reikšmę – atskirai buvo puošiami ginklai, papuošalai segami prie kario žirgo kamanų. Buvo tikėta, kad šis metalas ne tik saugo nuo blogos energijos, bet ir turi gydomųjų galių! Dirbiniams puošti buvo naudojami žemdirbiams būdingi geometriniai ornamentai, taip pat akutės, taškučiai, kryžiukai, trikampiai, simbolizavę saulę ar mėnulį.

Nors pasaulis šiais laikais aikčioja dėl brangstančio sidabro ir aukso, aš stengiuosi, kad mano rankose įvairiomis formomis ir faktūromis sužydėtų būtent žalvaris. Kodėl? Senovėje žalvaris buvo lietuviškas auksas. Norėčiau atgaivinti tokį žalvario suvokimą. Trokštu, kad ir žalvariniai gaminiai atrastų savo vietą rinkoje ir būtų taip pat vertinami kaip ir sidabriniai ar auksiniai.

Reiktų paminėti, kad žalvaris turi savybę oksiduotis – t.y. pakeisti spalvą, patamsėti. Tam, kad išvengtumėte to, reiktų vengti: 

tiesioginio parfumerijos, lakų, kremų patekimo ant papuošalų; aukštos temperatūros ar staigių jos pokyčių (saulė, sauna ar pan.); vandens, ploviklių patekimo ant aksesuarų (skalbimo priemonės ir kt.).

Geriausias būdas sugražinti žalvariui blizgesį - labai paprastas: tereikia 1 arbatinį šaukštelį acto sumaišyti su 1 arbatiniu šaukšteliu sodos ir šiuo mišiniu nuvalyti žalvarinius gaminius.  Jie vėl blizgės lyg būtų ką tik pagaminti.

 

 

Tel.: +37060379635        El. paštas: info@epapuosalai.eu      Sekite mus Facebook'e: epapuosalai.eu

 

Visos teisės saugomos © 2012 ePapuošalai